Beden Denen Sınır [SK14]

by Ses Kitabı

/
1.
2.

credits

released December 21, 2014

“Aslında tek sınır bedendir; çünkü bildiğimizle bilemediğimizin ortasında yer alır. Bu ince sınır olaylara, zamana, var oluşumuza bakışımızı belirler. İçsel evrenimizde, büyük evrenin bir modelini taşırız, bu sayede evreni biliriz veya tümüyle yabancı kalırız ama en önemlisi, bedenimiz bizi bu evrenden ayırır. Beden somut varlığımızdır; duyularımızı, sesimizi belirler. Sesimizin kaynağıdır da bedenimiz. Aynı anda sınırlarımızı ifade ettiğimiz araçtır. Ne kadar evrenin küçük bir modeli olsak da, evrenin bizim dışımızda kalanını anlamamız için sınırın bu tarafını, kendimizi bilmemiz gerekir… Bu da bizi daha bilinmez, haritası çizilmemiş bir sınıra ulaştırır…”

Savaş Çağman

//

Kronovox Archives’ın kayıtlarından seçilen bu albüm; birbirinden tamamen farklı müzikal ardalanlara sahip dört müzisyenin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve canlı kaydedilmiş iki parçasını içeriyor. Tansu Kaner’i Tamburada ve Pillowtalk projelerinden, Doruk Öztürkcan’ı hayat verdiği Remoov Records’dan, Savaş Çağman’ı ise bilhassa Saska’dan tanıyoruz. Kazak asılllı ses sanatçısı Saadet Türköz ise Orta Asya'nın zengin müzikal geleneklerinden etkilenmiş, müzikal hayatına caz ve özgür doğaçlama unsurlarını katarak devam etmiş; solo, duo, trio ve daha büyük kombinasyonlarla yirmi yıldır dünyanın dört bir yanında sayısız festivale katılmış önemli bir isim.

Ham Dem Dem
(Müzik: Saadet Türköz . Savaş Çağman / Düzenleme: Saadet Türköz . Savaş Çağman . Sarp Keskiner)
Saadet Türköz: Vokal
Savaş Çağman: Vokal, Casio org
Sarp Keskiner: Siniler

Kayıt: Sarp Keskiner (Peyoteyp . İstanbul . 2014)

Gamelan Boombox
(Müzik: Tansu Kaner . Doruk Öztürkcan / Düzenleme: Tansu Kaner . Doruk Öztürkcan)
Tansu Kaner: Steel drum
Doruk Öztürkcan: Lap top

Kayıt: Tansu Kaner . Selim Saracoğlu (Akatlar Kültür Merkezi . İstanbul . 2007)
Yeniden işleme (rework): Sarp Keskiner (Kronovox Archives . İzmir. 2014)

//

Beden Denen Sınır albümü Kronovox Archives işbirliğiyle yayımlanmıştır.

Fotoğraf: Selin Özdamar (Ses Kitabı)

tags

license

all rights reserved

about

Ses Kitabı Istanbul, Turkey

Yenilikçi müzisyenlerin yer aldığı konsept+split albümler sergisi \\ Gallery of concept+split albums by avant-garde musicians

SESLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

contact / help

Contact Ses Kitabı