Şizo [SK06]

by Ses Kitabı

/
1.
2.
10:02

about

‘Uzun zamandır yakından takip ettiğimiz E333 projesini Ses Kitabı'na davet ederken aklımızda şimdikinden çok daha farklı bir konsept vardı.

Albüm fikri üzerine konuştukça konu bambaşka bir yere kaymaya başladı ve E333 / Ezgi Mutlu, Ses Kitabı'nın 'bir konsept-iki müzisyen' kuralını bozan ilk müzisyen oldu. Bunun için müzisyenlerin şizo/fren-balata sistemlerden destek alan ilginç bir öneri getirdi.

Romantik bir tekno-pop olan 'Kelimeler ve Sözler de, albümün avangard köşesini temsil eden Civciv gibi Ses Kitabı için özel olarak üretilmedi. Ama her ikisi de burada farklı bir bağlam için buluştular.

'Şizo' albümü değişik isimler altında bambaşka sesler üreten müzisyenlere saygılarını sunuyor.' SES KİTABI

///

'Anarşik tarihten 'şik' tarihe vokalleriyle göndermelerde bulunan Ezgi Mutlu kelimeleri dizerken dokunduğu synth'lerini duvarlara boyuyormuş.

Hayalini sevdiği arkadaşı E333 de şimdilerde hazır yemeklerin 'İçindekiler' bölümünden atlayıp miksajlarda imdadına yetişiyormuş.

'Şizo-fren-balata' üçlemesi ve "anarşiv synthleri" elektronik müziğe bir tür sebze katkısı olan bu iki kadının yaptıkları şimdi Ses Kitabı'nda.

Buyur burdan yak!' EZGİ

//

We had a quite different concept in our minds while we invited E333 project, which we've been following closely, to Ses Kitabı.

Upon discussions about the album, the subject went far off and E333 / Ezgi Mutlu became the first musician who broke the rule of Ses Kitabı 'one concept two musician'. For this she submitted an interesting suggestion whereby the musicians are supported through schizo/brake-lining systems.

Both 'Kelimeler ve Sözler', a romantic techno-pop and Civciv, representing the avant-garde side of the album were not composed exclusively for Ses Kitabı. But the two of them met here under a different context.

The album 'Şizo' pays its respect to musicians composing various sounds under different names. SES KİTABI

///

Ezgi Mutlu, referring to anarchy to sleek history with her vocal, paints the synths touched while arranging words.

Her imaginary friend E333 comes to rescue popping out of 'ingredients' secion on convenience foods with some mixes.

The 'Şizo-fren-balata' triology and "anarchiv synths", a kind of nutrition to electronic music by this two women are now in Ses Kitabı.

Come on then! EZGİ

credits

released January 7, 2014

Fotoğraf // Photo: Selin Özdamar

tags

license

all rights reserved

about

Ses Kitabı Istanbul, Turkey

Yenilikçi müzisyenlerin yer aldığı konsept+split albümler sergisi \\ Gallery of concept+split albums by avant-garde musicians

SESLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

contact / help

Contact Ses Kitabı