Tekinsiz şey [SK04]

by Ses Kitabı

/
1.
2.

about

'Tekinsiz şey' Ses Kitabı'nın sergilediği en ilginç albümlerinden biri olmaya aday. Ekin Fil ve Biblo yani Ekin ve Pınar Üzeltüzenci kardeşler, beraber belirlediğimiz bir takım karanlık kavramları bizim için müziğe dönüştürdüler.

Başlangıçta korku kavramını attık ortaya; fakat korku seansı çağrışımlarından veya korku filmi müziklerinden başka bir şey sunmak istiyorduk. Konu yavaş yavaş gerilim duygusuna geldi. İçinde gizem, belirsizlikler ve tekinsizlik hissi veren sessizlikler olan başka türlü bir duyguya. Sonuçları yukarıda duyabilirsiniz.

//

'Tekinsiz şey' is a nominee for being the one of the most interesting albums of Ses Kitabı. Ekin Fil and Biblo, namely the sisters Ekin and Pınar Üzeltüzenci, turned some dark notions we have determined together into music for us.

At first we suggested the fear but we wanted to deliver something else other than associations of fear sessions or horror movies. We ended up with the subject of tension. Some kind of an emotion including mystery, uncertainty and eerily silences. The results are in the album for you to listen.

credits

released December 16, 2013

Fotoğraf // Photo: Selin Özdamar

license

all rights reserved

tags

about

Ses Kitabı Istanbul, Turkey

Yenilikçi müzisyenlerin yer aldığı konsept+split albümler sergisi \\ Gallery of concept+split albums by avant-garde musicians

SESLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

contact / help

Contact Ses Kitabı

Report this album or account

If you like Ses Kitabı, you may also like: